• Materská škola

• O nás

• Vitajte na stránke

Materskej školy Bzenov

Na tejto stránke nájdete všetko, čo by ste sa radi dozvedeli o našej materskej škole. Aby ste nás lepšie spoznali, nájdete tu všetko to, čo by Vás mohlo zaujímať - čo robíme, akí sme a kde sa nachádzame.

Materská škola je umiestnená v novej budove vo dvore Obecného úradu Bzenov.  Sme dvojtriedna materská škola. Kapacita mš je 30 detí. Zriaďovateľom je obec Bzenov.

Najväčšou prioritou našej MŠ je preferovať environmentálny štýl výchovy. Jednou z výhod je aj neoceniteľný fakt, že leží v dedinskom prostredí obklopená krásnou prírodou.

V materskej škole sa realizuje výučba podľa vlastného školského vzdelávacieho programu Slniečko, vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách. V školskom vzdelávacom programe sú rozpracované ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania a organizačné formy predprimárneho vzdelávania.

Materská škola s celodennou výchovou a vzdelávaním poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od dvoch do šiestich rokov, ako aj deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Po dohode so zákonným zástupcom poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom len dopoludnia.

V školskom roku 2021/2022 navštevuje našu mš 33 detí.

Vekové rozlíšenie detí v triedach:

1. trieda - Vtáčiky - veková skupina 2 - 4 ročné deti

Triedna učiteľka: Mgr. Žaneta Šinglárová